Az SP4CE-PROMED portálon keresztül történő munkavégzés

Esettanulmány:

Diákok tudományos klubjai

A) Radiológiai Tudományos Klub

Az SP4CE Platform segítséget nyújt az 1. Radiológiai Osztályon működő Radiológiai Tudományos Klub tevékenységeinek összehangolásában, a Gdański Orvosi Egyetem hallgatóinak összefogásával. A klub tagjai az SP4CE-t használják a klub tevékenységeihez kapcsolódó egyetemi projektek végrehajtásához, valamint hogy a szinopszisokon, konferencia előadásokon és szakértői folyóiratokba írt cikkeken dolgozzanak. A klub honlapja tréning prezentációkat, hasznos weboldalra mutató linkeket és frissítéseket tartalmaz a klub tevékenységeiről. A honlapot adattárolásra is használják.

Az SP4CE portál az orvosi diákoknak szánt fogászati és maxillofacialis radiológia oktatásának előkészítésére is szolgál.

 

B) Maxillofaciális Sebészet Tudományos Klub

A Maxillofaciális Surgery Tudományos Klub a Gdański Orvosi Egyetem Maxillofaciális Sebészet klinikáján működik. A diákok tudományos konferenciaelőadásokon és szinopszisokon  dolgoznak.

C) Gyermekgyógyászati Fogászati Tudományos Klub

A Gyermekgyógyászati Fogászati Tudományos Klub a Gdański Orvosi Egyetem Fejlődéskori Fogorvosi Karán és Klinikájában működött. A klub tagjai az SP4CE-t alkalmazzák a klub tevékenységeihez kapcsolódó egyetemi projektek végrehajtására, hogy szinopszisokon, konferencia előadásokon és a szakértői folyóiratokban dolgozzanak. A tanulószobát adattárolásra is használják.

  1. d) Együttműködés a Gdanski Műszaki Egyetemmel
  • A Radiológiai Tudományos Klub tagjai az SP4CE platformot használják annak érdekében, hogy segítsenek egy hallgatónak az MSc szakdolgozatában. A tanulószobát kommunikációra használták fel, hogy megosszák tapasztalataikat és információikat a munkáról. A diákok frissítéseket tettek közzé a munka előrehaladásáról, a megosztott irodalomról és a referenciaanyagokról, és publikálták a szakdolgozat tervezetét.
  • A következő állomás az orvosok által látogatott radiológiai konferenciára készülő előadáson történő munka volt. A teljes munkát online végezték el.

Egy olyan tanulószoba is létrejött, ahol a Gdańsk Orvostudományi Egyetem Radiológiai Tudományos Klubja és Maxillofaciális Sebészeti Klinika hallgatói együttműködtek a Gdański Műszaki Egyetem Orvosi Műszaki Tanszékének hallgatóival. Megbeszélték a fogászati és a maxillofacialis műtétere vonatkozó technikai problémákat. Az együttműködés célja, hogy a műszaki egyetemi hallgatók jobban megismerjék a mérnökök orvosi problémáit, és hogy a leendő egészségügyi szakemberek tudatában legyenek a munkájuk technikai vonatkozásainak. A hallgatói együttműködés arra ösztönözheti a tanulókat, hogy új megoldásokat hozzanak létre az orvosi ipar számára.